Futbol Efsaneleri Memecoin Tanıtıyor

Futbol efsaneleri Lionel Messi ve Ronaldinho, Instagram hesaplarında Solana tabanlı Watercoin (WATER) adlı bir memecoin'i tanıttı.

504 milyon takipçisi olan Messi, Watercoin'e yönlendiren bir bağlantı paylaştı ve token'ın değeri sadece birkaç saat içinde %350 arttı. Token'ın piyasa değeri de %325 artarak 100 milyon doları aştı. Bu ani değer artışı kripto topluluğunda endişelere yol açtı ve bazıları Messi’nin hesabının hacklenmiş olabileceğini düşündü. Ancak, gönderi hala Messi'nin hesabında duruyor ve hacklendiği ile ilgili resmi bir rapor yok, dolayısıyla bu tanıtımın yetkili olduğu düşünülüyor. Emekli Brezilyalı futbolcu Ronaldinho da Messi’nin izinden gidip Instagram hesabında Watercoin'i tanıttı. Onun gönderisi de Messi'ninki gibi, kendisinin Watercoin logosuyla birlikte bir fotoğrafını içeriyordu. Bu durum, projenin meşruiyeti hakkında daha fazla endişe uyandırdı.

Birçok kullanıcı, Watercoin'in arkasındaki ekibin geçen ay 'insider' endişeleri nedeniyle çöken başka bir Solana tabanlı memecoin olan Beercoin (BEER)’den de sorumlu olduğunu belirtti. Ayrıca, kripto analiz firması Bubblemaps, Watercoin hakkında kullanıcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı çünkü token'in toplam arzının %30'u küçük bir kesim tarafından kontrol ediliyor. Bu endişelere rağmen, bazı piyasa gözlemcileri mevcut ticaret aktiviteleri bazında Watercoin'in "oldukça sağlam" görünmeye başladığını düşünüyor. Token, son 24 saat içinde %198'lik bir değer artışı gördü ve yazı yazıldığı sırada $0.00095 seviyesinde işlem görüyordu.

11 görüntüleme

10 Tem 2024