Nvidia, Las Vegas'taki Sphere'in Görsel Şölenine Güç Veriyor

Las Vegas'ta bulunan, etkileyici bir eğlence mekanı olan Sphere, Nvidia'nın ileri teknoloji ürünleriyle güçlendirilmiş durumda.

Bu etkileyici mekan, 16K çözünürlüklü bir ekran ve mekanın hem iç hem de dış yüzeylerinde toplamda yaklaşık 750.000 metrekareyi kaplayan LED ekranlar barındırıyor. Bu görseller, mekânın iç ve dış yüzeylerinde yer alan yerden tavana kadar uzanan 16x16K ekranlar üzerinde olağanüstü görseller sunan yaklaşık 150 Nvidia RTX A6000 grafik işleme birimi (GPU) tarafından sağlanıyor.

Sphere'in dış kısmı, yani Exosphere, 1.2 milyon programlanabilir LED modülden oluşan dünyanın en büyük LED ekranına sahip. Nvidia'nın BlueField DPUs ve ConnectX-6 Dx NICs ürünü sağlam bir ağ bağlantısı sağlarken, Nvidia DOCA Firefly Servisi ve Nvidia Rivermax yazılımı medya akışı ve senkronizasyonu kolaylaştırıyor. Bu teknoloji, ekran panellerinin tek bir senkronize tuval gibi davranmasını mümkün kılarak benzersiz bir görsel deneyim sunuyor.

Sphere, orijinal Sphere Deneyimleri, konserler ve kurumsal etkinlikler de dahil olmak üzere çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Mekan, 2023 yılında TIME dergisinin En İyi Buluşları arasında yer almak da dahil olmak üzere önemli bir ilgi gördü. Nvidia ve Sphere Entertainment arasındaki iş birliği, ekran teknolojisinin sınırlarını zorlayarak medya işleme yeteneklerinde yeni bir standart belirledi.

13 görüntüleme

10 Tem 2024