Sony PS5’e Özel Oyunlara Odaklanıyor, PS4 Geride Kalıyor

Sony, PlayStation 4 (PS4) desteğini yavaş yavaş azaltırken PlayStation 5 (PS5) için özel oyunlar geliştirmeye odaklanıyor gibi görünüyor.

Bu trend, Horizon Lego Adventures, Concord ve Astro Bot gibi PS5’e özel olarak duyurulan ve PS4'te bulunmayacak olan oyunlarla kendini belli ediyor. Bu değişim, PS4'ün hâlâ 49 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğu düşünülürse önemli bir adım. Bu oyunların PS4'ü atlamasının arkasında teknik ve ticari sebepler yatabilir. Örneğin, yakında çıkacak olan canlı servis kahraman nişancı oyunu Concord, daha eski donanım için fazla talepkar olabilirken, Astro Bot'un PS5 DualSense kontrol cihazıyla entegrasyonu da yeni konsola daha uygun hale getiriyor. Ayrıca, Sony'nin oyuncuları PS5'e geçmeye teşvik etmeye çalışması da muhtemel.

Şirket, PS4 desteğinin sona ereceğini resmi olarak doğrulamasa da, son zamanlarda duyurulan özel oyunlar, önceliğin PS5 olduğuna işaret ediyor. Bu PS5’e özel oyunlara yöneliş, God of War Ragnarök ve Spider-Man 2 gibi diğer son çıkışlarla belirlenen bir modeli takip ediyor, bu oyunlar da PS4’ü pas geçmişti. PS4'te son bir FPS oyunu için hâlâ umut olsa da, trend, Sony'nin eski konsol nesline yüz çevirmeye hazır olduğunu gösteriyor. Şirket, gelecekte daha fazla özel başlıkla PS5’e odaklanmaya devam edecek gibi görünüyor.

26 görüntüleme

04 Tem 2024