CoinDCX BitOasis’i Satın Alarak Küresel Olarak Büyüyor

Hindistan'ın önde gelen kripto para borsası CoinDCX, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde faaliyet gösteren dijital varlık platformu BitOasis’i satın alarak küresel çapta genişlediğini duyurdu.

Bu stratejik hamle, CoinDCX için kendini küresel bir kripto ticaret platformu olarak konumlandırmak adına önemli bir adım. Satın alma ile BitOasis’in ekibi CoinDCX'e entegre olacak ve mevcut yönetim, 60'tan fazla token'ın ticaretine olanak tanıyan borsayı denetlemeye devam edecek. BitOasis, satın alma sonrasında da kendi marka kimliğini koruyacak.

Dubai merkezli BitOasis, sekiz yıllık varoluşu boyunca 40 milyon dolardan fazla finansman sağladı. Bu satın alma, Hindistan'daki sıkı kripto para düzenlemelerine yanıt olarak CoinDCX’in çeşitlendirme ve büyümeyi sürdürme stratejisinin bir parçası. Yerel merkez bankası, finansal kurumlara kripto ilişkili işletmelerle etkileşime girmemeleri yönünde baskı yaparak bu tür faaliyetler için daha az elverişli bir yargı alanı haline getirdi. Steadview, Pantera, B Capital ve Coinbase gibi yatırımcılarca desteklenen CoinDCX, son finansman turunda 2.1 milyar dolar değerleme elde etti ve her çeyrekte 800 milyon doları aşan işlem hacmine sahip.

Bu satın alma, CoinDCX’in MENA bölgesindeki olgun pazar ve kripto yatırımlarına olan artan ilgiden yararlanma hedeflerini vurgulaması açısından önemli.

29 görüntüleme

04 Tem 2024