TTNet Aile Koruma Şifresi

Temiz internet sloganıyla yola çıkan TTNet, ücretsiz sunduğu ve kullanımı kolay "Aile Koruma Şifresi" ile, çocuklarınız artık sizin belirleyeceğiniz zaman ve sakıncalı sitelere girmeden internetten faydalanıyor. Tüm TTNet abonelerine ücretsiz sunulan Aile Koruma Şifresi'ni kullanmak istiyor ve ADSL abonesiyseniz burayı ziyaret edip ADSL Hizmet Numaranız, Kullanıcı Adınız ve Şifrenizi girmeniz gerekiyor. Ardından Aile Koruma Şifresi'ni ücretsiz indirebiliyorsunuz. Arayüzü Türkçe olan Aile Koruma Şifresi'ni sisteminize kurarak aşağıdaki özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Kurulum videosu için tıklayınız.


Aile Koruma Şifresi ile neler yapabilirsiniz ?


1- İçerik filtreleme:
Çocuklarınızın sakıncalı sitelere ulaşmasını ve sakıncalı kişilerle iletişime geçme olasılığını engelleyebilirsiniz. Filtreleme işlemini, ürünün içinde önceden tanımlanmış olan kategorilere göre kolayca yapabilirsiniz. Üstelik Aile Koruma Şifresini bilgisayarınıza kurduğunuzda, dilerseniz herhangi bir ayarlama yapmanıza gerek kalmadan, önceden tanımlanmış “standart ayarlar” ile hemen kullanmaya başlayabilir, dilerseniz ailenize özel ayarlamaları yaparak kolaylıkla kullanabilirsiniz. Aile Koruma Şifresi ile:

- Çocuklarınızın internetteki zararlı içeriklere erişimini engelleyebilirsiniz.
- Çocuğunuz engellenen bir siteye erişmeyi denediğinde size e-posta ile haber verilir.
- İçeriği sakıncalı olmadığı halde yanlışlıkla yasakladığınız siteler olursa, çocuğunuz bu sitelere erişmek istediğinde bir uyarı mesajıyla karşılaşır ve sadece bir butonla sizden erişim izni isteyebilir.
- Filtreleme özelliğini, çocuğunuzun internette erişebileceği veya çocuğunuzun erişimini engellemek istediğiniz kategorileri seçerek kullanabilirsiniz.
- Dilediğiniz siteler için istisna yaparak kategorisini değiştirebilir ve çocuğunuzun bu sitelere erişimine izin verebilir ya da engelleyebilirsiniz.
- Dilerseniz, Anlık Mesajlaşma uygulamalarını da kontrol edebilir, sohbet içeriklerini denetleyebilirsiniz.
- Aile Koruma Şifresi isterseniz engelleme dışında, uyarı modunda da çalışabilir. Bu modda iken erişim engellenmez, sadece bir uyarı pencresi açılır; böylelikle çocuğunuzun yanlışlıkla girebileceği bir siteden kendi iradesi doğrultusunda korunmasını sağlayabilir ve aynı zamanda internet erişimini kısıtlamamış olursunuz.


2- Zaman kontrolü: Günlük internet kullanım süresini belirleyebilir; böylece çocuklarınızın derslerinden ya da sosyal hayattan geri kalmamasını sağlayabilirsiniz. Aile Koruma Şifresi ile:

- Çocuğunuzun internet erişimini dilerseniz haftanın her günü için ayrı ayrı, istediğiniz zaman aralığında yine sizin tanımlayacağınız süre ile belirleyebilirsiniz.
- Ayrıca arzu ederseniz haftalık veya günlük olarak çocuğunuzun internete erişeceği toplam süreyi belirleyebilirsiniz, böylece çocuğunuz dilediği saatte fakat sizin belirlediğiniz süreyi aşmayacak şekilde internete erişebilir.


3- Kişiye özel şifreleme: Zaman kontrolü ve içerik filtreleme işlemlerini, evde yaşayan her yaş grubuna hatta her çocuğa özel yapabilir, dilediğiniz zaman kendiniz için bu şifreleri kaldırabilirsiniz. İsterseniz oluşturduğunuz farklı profilleri, bilgisayarınızın kullanıcı oturum isimleriyle de eşleştirebilirsiniz.


* Aile Koruma Şifresi programınız yalnızca bir bilgisayarda kullanım içindir. Başka bir bilgisayara yüklemek istediğinizde, programı önceki kurduğunuz bilgisayardan kaldırmanız gerekmektedir. Yazılımın etkin biçimde kullanımı ve bu kullanımın tüm sonuçları, kullanıcının sorumluluğundadır.

KategoriYazılım Bölümüne
KullanıcıEditör Ekibi tarafından
Eklenme Tarihi2007-11-11 13:52:45 tarihinde eklendi

Donanım
Cep Telefonu

İnternet

Oyun
Popüler

Gezgin

Linux
Microsoft

Mobil

Lady
Otomobil

Yazılım

Konsol
Basın Bülteni

Duyurular


Diğer Gelişmeler: