TeknoMag.com İnternet Sitesi

2000 yılında farklı bir adla ücretsiz alan veren bir sitede yapılan hobi çalışması bu sitenin temelini oluşturur. Bu sitede cep telefonu modelleri ve gerekli bilgiler yer almaktaydı.

2004 yılının sonunda faaliyete geçip yayın hayatına başlayan TeknoMag teknoloji içerikli yayın yapan popüler bir haber sitesidir. Haberler yabancı kaynaklardan seçilir ve derlenir. Sitede yer alan içerik özgündür. Sitede yer alan her türlü içeriğin izinsiz alınması/kopyalanması yasaktır. TeknoMag haberleri sayfa formatı, kullanıcıyı boğmayan reklam politikası, özel belirteçler, olağan konu güncellemeleri, konulardaki fotoğraf galerileri ve videolar nedeniyle en iyi TeknoMag'da yani kaynağında okunur.

Sitedeki bölümler arasında öne çıkanlar Donanım, Cep Telefonları ve Popüler kısımlarıdır. Donanım ve Cep Telefonu haberleri çıkmış veya gelecek ürünler hakkında bilgi, fotoğraf ve video içerir. Popüler kısım akıllı cihazları (gadget), robotları ve ürün tasarımlarını barındırır. Bunların yanında Oyun, bayanlar için Lady bölümü, Otomobil, İnternet, Yazılım ve Konsol bölümleri siteyi oluşturur.

Sitenin alt kaydırma çubuğu olmadan izlenebileceği en düşük çözünürlük 1024 x 768 pikseldir. Sitenin bazı özelliklerinden faydalanmak için Java ve videoları izlemeniz için Adobe Flash Player'ın bilgisayarınıza kurulu olması gerekir.

TeknoMag üyelerinin bilgileri kimseyle paylaşılmamaktadır. Üye olarak haberlere yorumda bulunmanız daha kolaydır. Haberlere yapılan yorumlar onaylandıktan sonra yayına girer.


Haber içeriklerinde göreceğiniz bir takım belirteçler belirli noktalara işaret eder:

Dosya İndirilebilir

Konu Hakkında Not Düşülen Bilgi

Teknik Açıklama

Site İçi veya Konuyla İlgili Bağlantı

Site Dışı Bağlantı

Fotoğraf Etiketi


Konulara Eklenmiş Fotoğraflar veya Resimler Hakkında

Haber içeriğinde ekli bulunan bir resmin eğer büyük formatı varsa üzerine tıklanabilir yapıdadır. Bu nedenle eğer resmi büyük boyda görmek istiyorsanız aktif bağlantısı varsa üzerine tıklayın. Açılacak pop-up penceredeki gösterimi kapatmak için açılan resmin üzerine tıklayabilirsiniz.


Bazı Konularda Boş Duran Kısımlar Var ?

Eğer sayfada bir hata yoksa ki büyük ihtimalle yoktur, konuda bulunan ve Türkiye'de erişimi kısıtlanan YouTube videosu açılmadığından görünen boşluktur. Bu konuda gerekli düzenleme yapılacak.

TeknoMag Hakkında sürüm 1.2 - 02:20:42 02/06/2009

KategoriDuyurular Bölümüne
KullanıcıEditör Ekibi tarafından
Eklenme Tarihi2006-12-02 23:30:05 tarihinde eklendi

Donanım
Cep Telefonu

İnternet

Oyun
Popüler

Gezgin

Linux
Microsoft

Mobil

Lady
Otomobil

Yazılım

Konsol
Basın Bülteni

Duyurular


Diğer Gelişmeler: