Samsung Blue Earth, Güneş Enerjisini Kullanacak

Güneş enerjisi ile çalışan solar cihazlar, ilave olarak güneş enerjisini toplayan panel taşımaları gerektiğinden tasarımda çekiciliklerini yitirebiliyorlar. Samsung'un Blue Earth (Mavi Dünya) adlı cep telefonu modeliyse bu konuda pek dertli değil.

3924

samsung-blue-earth-gunes-enerjisini-kullanacak_01-jpg samsung-blue-earth-gunes-enerjisini-kullanacak_02-jpg

Malzeme olarak su şişelerinden geri dönüşümle elde edilen plastiği (PCM) kullanan çevreci telefonun büyük solar paneli arka kısmında bulunuyor. Telefonun ekranı dokunmatik özellikte ve parlaklık, arka aydınlatma süresi gibi enerji tasarrufu sağlayan "Eco Mode" adı altındaki ayarlarlarla geliyor. Bunun yanında Bluetooth işlemlerinde fazla rahat olmayın çünkü mavidiş kullanımı Samsung Blue Earth tarafından denetleniyor.

Telefonu kullanırken, ben gerçekten iyi bir şey yapıyorum demeniz için "eco walk (çevreci yürüyüş)" adında bir uygulama dahili pedometre (adım sayacı) sayesinde adımlarınızı sayıyor. Uygulama, araba kullanmayıp yürüdüğünüz için ne kadar CO2 emisyon kazancı elde ettiğinizi gösteriyor (ekteki fotoğrafta kaç ağacın kurtulduğunu hesaplıyor).

Kutulamasında da dönüştürülmüş malzeme kullanılacak Blue Earth'ün kullanıcı grafik arayüzü çevre korumasını vurgulayacak şekilde öğeler içerecek.

Blue Earth, yüksek verimlilikteki şarj cihazını kutu içeriğinde barındırıyor. Samsung, çevreye zararlı bir madde içermeyen cep telefonu modelini yılın ikinci yarısında piyasaya sunacak.

KategoriMobil Bölümüne
KullanıcıEditör Ekibi tarafından
Eklenme Tarihi2009-02-14 14:01:36 tarihinde eklendi

Donanım
Cep Telefonu

İnternet

Oyun
Popüler

Gezgin

Linux
Microsoft

Mobil

Lady
Otomobil

Yazılım

Konsol
Basın Bülteni

Duyurular


Diğer Gelişmeler: