PS3 İçin PS2 Oyun Desteği Bitiyor

Sony, Amerika ve İngiltere'de geriye dönük PS2 oyun uyumlu Playstation 3 modellerinin satışını durduruyor. Bundan sonra Sony PlayStation 3 80GB, Sony Style sitesinde yer almayacak. Şuanda Amerika ve İngiltere'de Sony'nin üzerine yoğunlaştığı PS3 40GB 400$ fiyatla satılıyor. Bu kırpılmış modelde geriye dönük oyun desteği bulunmuyor, 4 yerine 2 Usb portu var. Ayrıca super audio CD sisteminden de yoksun.

3403

ps2_oyun_destegi_bitiyor-jpg

PlayStation ve PlayStation 2 oyunları dahili emülatör yazılımı aracılığıyla 60GB ve 80GB PS3 üzerinde oynanabiliyor. Playstation 3 oyun konsolu almayı düşünen ve eski oyunları oynamak isteyenler elini çabuk tutup kalan son 60GB/80GB PS3 modellerinden edinme çabasına girdiler. 

Sony Computer Entertainment, PlayStation 2 oyun desteğinin kesilmesine şu yorumu getirdi "Bu kötü bir gelişme değil çünkü gelişmiş oyun konsolu için hazırlanan yeni oyunlar çoğalıyor ve eskilerinin yerini alacak". Sony'nin bundan sonra gelecek yeni PS3 modellerinde de geriye dönük oyun desteğinin bulunmaması bekleniyor.

Kaynak

KategoriKonsol Bölümüne
KullanıcıEditör Ekibi tarafından
Eklenme Tarihi2008-02-25 05:00:51 tarihinde eklendi

Donanım
Cep Telefonu

İnternet

Oyun
Popüler

Gezgin

Linux
Microsoft

Mobil

Lady
Otomobil

Yazılım

Konsol
Basın Bülteni

Duyurular


Diğer Gelişmeler: