Opera Mini 4 ile Cepte Sörf

Opera Mini 4 gerçek Web deneyimi yaşamak için mobil cihazlarda kullanılmak üzere geliştirildi. Her an her yerden mail, RSS beslemesi veya online bankacılık işlemleri için kullanılabilen Opera Mini 4 web tarayıcı bir takım yeni özelliklerle geliyor.

3512

opera-mini-4-jpg

Mini 4'te hızlı sayfa kaydırma, menü gezintisi ve sayfa biçimlendirmeyle ilgili yenilikler yer alıyor. "Mobile View" sayfayı genişlemesine ekrana sığdırırken sayfayı izlerken yatay kaydırma yapmanıza gerek kalmıyor. Sayfadaki metin ve resimler telefonunuzun ekranına uygun şekilde küçültülüyor.

BlackBerry cihazlar için özelleştirilen bu sürümde ekranı yatay konumda kullanmakta mümkün (Landscape Mode). Ayrıca artık bilgisayarınızda bulunan Opera web tarayıcı ile sık kullanılanlar ve Speed Dial'daki favori sitelerinizi Opera Mini 4 ile eşleştirebileceksiniz. Mobil tarayıcı sörfü gerçekçi hale getirmek için sanal fare işaretçisi kullanıyor. Böylece PC kullanır gibi imleci hareket ettirip internet sitelerinde dolaşmak mümkün hale geliyor.

Ücretsiz bir yazılım olan Opera Mini 4 buradan indirilebilir. İndirme seçenekleri üçe ayrılmış:

1- Telefonunuzdaki mevcut tarayıcıdan Opera Mini Wap sitesine girerek yönergeleri takip etme: "Phone download"

2- PC'ye indirip dosyayı telefonunuza atma

3- SMS link isteğinde bulunup gelen SMS'deki bağlantıyı takip ederek

İnternete dosya gönderme (upload) ve internetten dosya indirme (download) becerisinin eklendiği Opera Mini 4.1 Beta denemek isteyenler buraya göz atabilir.

Bilgi İçin: Opera

KategoriYazılım Bölümüne
KullanıcıEditör Ekibi tarafından
Eklenme Tarihi2008-04-06 08:25:37 tarihinde eklendi

Donanım
Cep Telefonu

İnternet

Oyun
Popüler

Gezgin

Linux
Microsoft

Mobil

Lady
Otomobil

Yazılım

Konsol
Basın Bülteni

Duyurular


Diğer Gelişmeler: