Modüler Telefon Modu, Kılıflarıyla Geliyor

Daha önce bağlantısı burada olan konuda bahsettiğimiz modüler telefon "Modu" resmi çıkışına gün sayıyor. Modu'yu hatırlamak gerekirse önceki haberimizden biraz alıntıyla konuya açıklık getirelim:

Modüler telefon Modu, mobil sektöre yön verebilecek konsept bir telefon. Aslında telefon demekten ziyade değişik amaçlar için kullanılabildiğinden "Telefon Çekirdeği" de denebilir. 42 gram ağırlığında ve küçük ebatlı bu konsept mobil telefon bu haliyle sadece küçük başka ne gibi marifetleri olabilir ki dedirtiyor. Telefon değiştirilebilir kılıflarıyla (buna jackets denmiş) farklı görevler için özelleştirilebiliyor.

Telefonunuza bir anlamda giysi giydiriyorsunuz. Bu sayede kişiye özel telefon tasarımlarının da önü açılıyor. Örneğin sevdiğiniz bir filmin veya şarkıcının temasını işleyen telefon kapağını kullanabilirsiniz. Sıkılırsanız tuttuğunuz takımın kapağıyla devam edilebilir.

Şu da düşünülebilir; Modu için değişik kamera kılıfları üretilebilir. Bunların megapiksel olarak çözünürlük değerleri kullanıcının ihtiyacına göre seçilebilir. Böylece fiyat dengesi o kılıfta yer alan özelliklere (kamera, GPS, Wi-Fi vb.) göre sağlanabilir. Kullanmayacağınız bir özelliğe fazladan para ödemeye gerek kalmaz.


Ortadaki Modu çekirdeği, etrafındakiler ise giyebildiği kılıfları
3915

moduler-telefon-modu-kiliflariyla-geliyor_01-jpg moduler-telefon-modu-kiliflariyla-geliyor_02-jpg moduler-telefon-modu-kiliflariyla-geliyor_03-jpg moduler-telefon-modu-kiliflariyla-geliyor_04-jpg

Geliştirici firma Modu tarafından yapılan açıklamaya göre modüler telefon yılın ikinci çeyreğinde 4 farklı kılıfla piyasada olacak. Her bir kılıf telefona farklı bir görünüm ve değişik özellikler kazandırıyor.

İlk ceket ya da kılıf "Night jacket" adında ve tasarım ağırlıklı olacak. Özel bir kullanıcı arayüzü ve yanıp sönen ışıklarıyla geceleri kendini farkettirecek.

Diğer bir kılıf "Street-art jacket" sahip olduğu stereo hoparlörler ve atanmış müzik tuşlarıyla Modu'yu bir müzik telefonuna çevirecek.

Klasik ceketse standart cep telefonu iletişimi sağlayacak klasik bir gövde yapısında olacak.

Son olarak "Express jacket", Modu'ya eğlence getirecek oyunlara uyumlu bir yapıda olacak (atanmış oyun kontrol tuşları gibi).

Telefonun yerleşik hafızası 2GB olacak. Eğer bu size az geldiyse, yüksek kapasiteli bir kılıfla bunun çözümü de zaman içinde gelecektir. Modu'nun fiyatı 200 dolar olacakken fiyata 2 kılıf da dahil. İlave kılıfların fiyatlandırması 25-100 dolar arasında değişecek.

KategoriMobil Bölümüne
KullanıcıEditör Ekibi tarafından
Eklenme Tarihi2009-02-12 15:05:41 tarihinde eklendi

Donanım
Cep Telefonu

İnternet

Oyun
Popüler

Gezgin

Linux
Microsoft

Mobil

Lady
Otomobil

Yazılım

Konsol
Basın Bülteni

Duyurular


Diğer Gelişmeler: