Microsoft'tan dev bir adım! .NET kaynak kodları artık açık!

Yazılım geliştiricileri tarafından senelerden beri kaynak kodlarını kullanıma açmadığı için ağır eleştirilere maruz kalan Microsoft sonunda yazılım geliştiricileri tarafından yaygın olarak kullanılan .NET kütüphanelerinin kaynak kodlarını açık bırakmaya karar verdi. Haber Microsoft'un yazılım geliştiricisi Scott Gu'nun günlüğünde duyuruldu. Böylece .NET 3.5 ve Visual Studio 2008 platformuyla birlikte aşağıdaki kütüphaneler yazılım geliştiricilerine açık olacak:

.NET Base Class Kütüphaneleri (System, System.IO, System.Collections, System.Configuration, System.Threading, System.Net, System.Security, System.Runtime, System.Text), ASP.NET (System.Web), Windows Forms (System.Windows.Forms), ADO.NET (System.Data), XML (System.Xml), ve WPF (System.Windows). Birkaç ay sonra ise WCF, Workflow ve LINQ’i de içeren kaynak kodları Microsoft Referans Lisansı koşulları altında (MS-RL) açık bırakılacak.

VS 2008 kullanıcıları artık kütüphaneleri Microsfot'un ağ adresinden indirdikten sonra, gelişmiş debugging (hata ayıklayarak derleme) imkanına kavuşacaklar.

Ayrıntılı bilgi Scott Gu'nun günlük adresinde:
http://weblogs.asp.net/scottgu/archive/2007/10/03/releasing-the-source-code-for-the-net-framework-libraries.aspx

KategoriYazılım Bölümüne
KullanıcıEditör Ekibi tarafından
Eklenme Tarihi2007-10-07 19:35:17 tarihinde eklendi

Donanım
Cep Telefonu

İnternet

Oyun
Popüler

Gezgin

Linux
Microsoft

Mobil

Lady
Otomobil

Yazılım

Konsol
Basın Bülteni

Duyurular


Diğer Gelişmeler: