Gmail Multiple Inboxes Kullanımı

Google'ın Gmail posta hizmetine yeni bir Gmail Labs özelliği eklendi. "Multiple Inboxes" adlı eklenti Google yazılım mühendisi Octavian Costache tarafından geliştirildi. Bilindiği üzere Google çalışanlarını zamanlarının yüzde 20'sini serbest proje geliştirmek için kullanmaya teşvik ediyor. Bu eklenti de bu yüzde 20'lik çalışmanın bir sonucu.

"Multiple Inboxes" eklentisi Gmail'inizi açtığınızda, birden fazla posta kutusunun (ve filtreleme yapıp gelen mesajları bu kriterlere göre etiket kutularına "Labels" aktarıyorsanız bunların) içeriğini Gmail açılışında bölümler halinde görmenizi sağlıyor. Örneğin açılışta hem Inbox hem de Starred ve Drafts kutularının içini görmek mümkün. Ancak özellikten tam anlamıyla faydalanmak için filtre ve label kullanımıyla birleştirilmeli.

Octavian Costache açıklamasında filtre ve etiketleri kullandığını, örneğin Flash ile ilgili bir postanın "Labels Flash" kutusuna gittiğini geri kalan maillerin Inbox kutusuna düştüğünü böylece organize bir posta yapısına sahip olduğunu belirtiyor. Bunun sonucu olarak Gmail açılışında diğer gelen kutularını da görmenin kullanışlı olacağını düşünmüş.

Gmail kullanıcıların "Multiple Inboxes" özelliğini kullanmaları için "Settings" altındaki Labs sekmesinden aynı isimli eklentiyi aktif hale getirmek gerekiyor.

02-multiple-inboxes-gmail-jpg


Ardından mevcut label'ınızı "Multiple Inboxes" ayarlarına eklemeniz yeterli.

03-multiple-inboxes-gmail-jpg

Kategoriİnternet Bölümüne
KullanıcıEditör Ekibi tarafından
Eklenme Tarihi2009-02-06 23:04:28 tarihinde eklendi

Donanım
Cep Telefonu

İnternet

Oyun
Popüler

Gezgin

Linux
Microsoft

Mobil

Lady
Otomobil

Yazılım

Konsol
Basın Bülteni

Duyurular


Diğer Gelişmeler: