Explorer'a Büyük Rakip Google Chrome

Google açık kaynak web tarayıcısı Chrome ile pazarda baskın bir şekilde lider olan Internet Explorer'ın karşısına dikiliyor. Google Chrome'un beta sürümü 100'den fazla ülkede kullanıma sunuldu. Şüphesiz Google çalışanları günde büyük zamanlarını bir internet tarayıcısının karşısında geçiriyor. Hayallerindeki tarayıcıyı geliştirip yüksek rekabet gücüyle pazara çıkmak iyi bir hamle.

Google Chrome İndir

Modern ve basit bir web tarayıcı geliştirdiğini belirten Google, Chrome'un temiz koda ve hızlı bir çalışmaya sahip olduğunu belirtiyor. Google Chrome günümüzün gelişmiş sitelerini başarıyla gösterebilecek. Her sekmede bulunan site izole edilmiş bir "sandbox" olacağından bir tabdaki sitenin çökmesi programın tamamını etkilemeyecek. Ayrıca kötü niyetli sitelere karşı da sıkı önlemler alınmış ve alınmaya devam edilecektir.

07-_google_chrome-jpg

Otomatik tamamlama
01-_google_chrome_auto-completion-jpg

Daha güçlü bir JavaScript motoru (engine) geliştirdiğini iddia eden Google buna V8 adını vermiş. Bu sistemin gelecek nesil web sitelerine güç vereceğini ve şu anki tarayıcılarda yer almadığı söyleniyor. Windows için çıkartılan Beta sürümle kullanıcılardan geri beslemeler bekleniyor. Tarayıcının Mac ve Linux sürümleri üzerinde de çalışmaların devam ettiği vurgulanmış.

Google Chrome'da Apple'ın WebKit'i ve Mozilla'nın Firefox'undan komponentler kullanılmış. İnternetin gün geçtikte gelişmesi ve sitelerin karmaşıklaşması sonucunda bakalım kullanıcıların bu yoldaki tercihi Google Chrome'dan yana ne kadar olacak? Yakın zamanda istatistikler ip uçları vermeye başlayacaktır.

A fresh take on the browser

KategoriYazılım Bölümüne
KullanıcıEditör Ekibi tarafından
Eklenme Tarihi2008-09-02 10:33:26 tarihinde eklendi

Donanım
Cep Telefonu

İnternet

Oyun
Popüler

Gezgin

Linux
Microsoft

Mobil

Lady
Otomobil

Yazılım

Konsol
Basın Bülteni

Duyurular


Diğer Gelişmeler: