Bedava Photoshop! Adobe Photoshop Express

Adobe, geçtiğimiz Salı gecesi sitesinde popüler resim işleme programı Photoshop'un bedava çevrimiçi sürümünü tanıttı. Max 2007 geliştiricileri konferansında Adobe üretim müdürü Geoff Baum, Photoshop Express'in web tarayıcısı içinde çalışan Flash-tabanlı resim düzenleyicisinin demosunu sundu.

Uygulama son kullanıcılara yönelik tasarlanmış. Standart Adobe Photoshop'daki profesyonel kişilere yönelik özelliklerden çok kolayca resminizi işlemek amaçlı bir takım araçlar geliştirilmiş. Bir tıklamayla istediğiniz resme kırmızı göz bozukluklarını giderme gibi işlem uygulayabilir ve resimlerinizi çeşitli etkiler uygulayarak küçük resimler halinde görerek etkisini hızlıca görerek işlem yapabilirsiniz.

Ana resim düzenleme penceresinin hemen altında, küçük resimler şeklinde gösterilen bir zaman çizgisi yer almakta böylece kullanıcılar aşama aşama resimlerine ne gibi değişiklikler yaptığını geri al ileri al yapmadan görme şansını yakalayacaklar.

Programın belki de en güzel özelliği resminizdeki renkleri seçmeli olarak değiştirebilir olması. Şöyle ki; kırmızı bir araba ve arka planda kahverengi tonda bir renk, programdaki renk değiştirme aracı sayesinde sadece kırmızı ve sadece kahverengi tonunu istediğimiz bir renge dönüştürmek çok kolay. Resim düzenleyicisi ile kullanıcılar slayt gösterileri hazırlayabilip resimlerini ve web sayfalarındaki gömülü fotoğrafları diğer kişilerle kolaylıkla paylaşabilecekler.

TeknoMag olarak sizlere özel bir diğer haberimiz ise Şubat ayında Photoshop'un tam sürümü çevrimiçi olarak kullanıcıların hizmetine sunulacağı.

KategoriYazılım Bölümüne
KullanıcıEditör Ekibi tarafından
Eklenme Tarihi2007-10-05 20:48:50 tarihinde eklendi

Donanım
Cep Telefonu

İnternet

Oyun
Popüler

Gezgin

Linux
Microsoft

Mobil

Lady
Otomobil

Yazılım

Konsol
Basın Bülteni

Duyurular


Diğer Gelişmeler: