9 Yaşındaki Çocuk iPhone Uygulaması Geliştirdi

9 yaşındayken neler yapardınız düşüne durun, Singapur'da yaşayan henüz 9'undaki Lim Ding Wen adlı çocuk iPhone için uygulama geliştiriyor. Sahip olduğu Apple iPhone telefonu için "Doodle Kids" adlı bir boyama uygulaması geliştiren Lim'in yazılımı iTunes mağazasından iki haftada 4000 defa indirildi. 

iphone_itunes-jpg

"Doodle Kids" uygulaması ile dokunmatik ekranda parmağınızla boyama yapabiliyorsunuz. Ekranı temizlemek içinse telefonu sallamak yeterli. İşin ilginç yanı Lim açıklamasında uygulamayı küçük kız kardeşlerinin boyamayı sevdiği için geliştirdiğini söylüyor. Kız kardeşleri sırasıyla 3 ve 5 yaşında.

2 yaşında bilgisayarla tanışan küçük Lim altı programalama dili biliyor ve şu ana kadar 20 proje geliştirmiş. Lim'in babası "Lim Thye Chean" yerel bir teknoloji firmasında görev yapıyor. Baba Lim her akşam iTunes'dan gelen istatistik bilgisini takip ederek uygulamanın kaç defa indirildiğini kontrol ettiklerini söylüyor. Küçük Lim içinse programlama kitapları okumayı sevdiğini söylüyor. Bunun yanında küçük Lim'in iPhone için yeni bir uygulama geliştirdiğini de sözlerine ekliyor. Bu yeni uygulama bir oyun olacak. Bilim-kurgu türündeki oyunun adı "Invader Wars".

KategoriYazılım Bölümüne
KullanıcıEditör Ekibi tarafından
Eklenme Tarihi2009-02-06 19:01:59 tarihinde eklendi

Donanım
Cep Telefonu

İnternet

Oyun
Popüler

Gezgin

Linux
Microsoft

Mobil

Lady
Otomobil

Yazılım

Konsol
Basın Bülteni

Duyurular


Diğer Gelişmeler: