120 Dakikalık Film 12 Saniyede İnecek

Güney Kore, internet kullanıcılarına 2012 yılında şu an dünya üzerinde verilen en hızlı internet servisinin 10 katı hızında kablolu ve kablosuz internet erişimi sunacak. Hükümet ve iletişim firmalarının yatırımlarıyla gerçekleşecek proje 5 yılda tamamlanacak. Kore İletişim Komisyonu sabit hatlarda 1Gbps ve kablosuz internette 10Mbps hızlarına ulaşmayı planlıyor.

01-120-dakikalik-filmi-12-saniyede-indirecekler-jpg

Bu gerçekleştiğinde 1Gbps hızındaki bağlantıya sahip bir internet kullanıcısı 120 dakikalık bir filmi sadece 12 saniyede indirebilecek. Bu yüksek hızlı servisin bir amacı da yüksek kapasiteli ve yüksek çözünürlüklü IPTV servisine güçlü bir altyapı oluşturmak.

Bu süper hızlı internet ülkenin her yerine ulaştırılamayacak olsa da (büyük şehirler ve ilçelerde başvuru yapan aboneler dışında yaygınlığı olmayacak) daha küçük yerleşim yerleri için ulaşılacak hız 50-100Mbps olacak. Bu hız da IPTV yayınlarını kesintisiz izlemek için fazlasıyla yeterli olacak.

Bu yeni sisteme geçmeden şimdiki duruma bakıldığındaysa Güney Kore'de ortalama internet hızı 43.3 Mbps. Amerika'daki durum ise 8.9 Mbps.

Kategoriİnternet Bölümüne
KullanıcıEditör Ekibi tarafından
Eklenme Tarihi2009-02-09 13:13:24 tarihinde eklendi

Donanım
Cep Telefonu

İnternet

Oyun
Popüler

Gezgin

Linux
Microsoft

Mobil

Lady
Otomobil

Yazılım

Konsol
Basın Bülteni

Duyurular


Diğer Gelişmeler: